Bangkok | Dovolená Bangkok | Zájezdy Bangkok

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Bangkoku

 

Metropole království, zcela jasně nejdůležitější místo Thajska, plné památek a moderní architektury, jež se mírumilovně (jak je v království zvykem) snoubí s historickými skvosty.

Bangkok je fascinující, desetimilionová metropole. Je kombinací ultra moderního, třpytícího se a čistého s chaosem a nepořádkem postranních uliček.

          

Pravý název města je Krung Thep, ale všichni dodnes používají označení původní vesnice – Bangkok. Tak či onak město je oslňující, protikladné, rozporuplné a obrovské. Jedno z hlavních center Dálného východu, kde se odehrávají důležité akce mezinárodního charakteru a důležitosti. Tomu odpovídá infrastruktura a síť moderních a luxusních hotelů, úchvatné shopping skanzeny, které si nezadají s mekkou nákupnictví Singapurem. Do toho problikávají zářící mrakodrapy, tu a tam prosviští futuristický sky-train a k návštěvě láká Siam Ocean World, zbrusu nové, neobyčejné a největší akvárium v Asii. Nad tím vším bdí, ze své úctyhodné výšky 309 metrů, Baiyoke Tower, nejvyšší budova království jeho Veličenstva Ramy IX.

„Město andělů“, jak zní překlad skutečného názvu města, leží na řece Chao Phraya asi 20 kilometrů od thajského zálivu. Velký Bangkok se rozprostírá na rozloze úctyhodných 1500 km čtverečních (3x větší než Praha). Město bylo založeno v roce 1782 a dnes má 7-10 milionů obyvatel. Bangkok je znám svou přetíženou dopravou, a tak nejlepším způsobem, jak se pohybovat po městě, je říční doprava po řece Chao Phraya.

Vybrané zájezdy Bangkok

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje