Tipy na výlety Khao Lak | Okolí Khao Lak

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa Khao Lak

 

V rregionu je několik míst, které stojí za to během své dovolené navštívit. Ať už si chcete odpočinout od slunění na pláži nebo poznat také něco málo z přírodních a kulturních zajímavostí. Jedním z nich je národní park Khaolak-Lumru, kde uvidíte např. dva vodopády, Ton Chong Fa a Lamprao. Prvně zmíněný je lépe přístupný a podle mnohých i působivější, jelikož zde voda teče po několika úrovních po kaskádách, z nichž nejvyšší je ve výšce asi 200 metrů nad mořem. V horkých dnech si můžete v jezírku pod vodopádem užít osvěžení. Vstup do parku se nachází mezi plážemi Khao Lak a Nang Thong, za vstup zaplatíte přibližně 150 Kč. Asi 2 km od pobřeží můžete vidět policejní loď 813, kterou sem zaneslo ničivé tsunami v roce 2004 a která zde byla ponechána jako památník a historická památka.

          

Foto 1 - Allen, Foto 3 - Chrisjj

Asi 30 minut cesty jižně od Khao Lak najdete další vodopád, Lampi, který je nejlépe navštívit ráno, když slunce vychází zpoza hor a jeho paprsky prosvítají mlhou. Vodopád je nedaleko parkoviště, proto je k němu poměrně snadný přístup. U něj se nachází také malý obchod, kde můžete zakoupit občerstvení i suvenýry. V jezírku pod vodopádem je bohužel z bezpečnostích důvodů zákaz plavání. Pokud si chete užít krásné pohledy, navšivte jezero Cheow Lan, nad kterým se tyčí bizarní pískovcové útvary. Na jezeře si můžete zakoupit také projížďku na lodi, která stojí rozhodně za to. Výlet si můžete udělat také na jihovýchod, k zátoce Phang Nga, která také není ochuzena o obří pískovcové skály. V přepočtu za 700 Kč si zde můžete vypůjčit loď a vydat se hledat nejlepší fotografické záběry. Pokud máte více času, rozhodně se nezapomeňte vydat na nedaleké Similanské ostrovy. Jedná se o 9 ostrovů, které jsou mořským národním parkem a bez obav lze říci, že nabízí jednu z nejkrásnějších scenérií, kterou můžete na planetě vidět. Právě zde si také i díky skvělé viditelnosti užijete jedno z nejlepších šnorchlování v celém Thajsku.    

Vybrané zájezdy Khao Lak

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje