Tipy na výlety Ko Samet | Okolí Ko Samet

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa Ko Samet

 

Vzhledem k velikosti ostrova je pochopitelné, že zde nenajdete tolik atrakcí jako třeba na Phuketu nebo v Krabi. Přesto pokud si chcete na chvíli odpočinout od nicnedělání, máme pro vás několik tipů. Jedním z nich je socha prince a mořské panny, jejíž předlohou byla povídka Phra Aphai Manee jednoho z nejslavnějších thajských spisovatelů Sunthorna Phu, který zde na přelomu 18. a 19. století žil. V tomto díle mořská panna zachrání prince Aphai Maniho a vezme ho právě na ostrov Ko Samet. Sochu naleznete na kamenech mezi Ao Phai a Hat Sai Kaew. Zajímavou památkou je také místní socha buddhy, která se nachází u pláže Saikaew. Na jižním konci pláže Saikaew můžete od roku 2015 vidět také novou sochu mořské panny držící dítě. Milovníkům ohnivých show můžeme vřele doporučit každodenní představení na největších plážích. 

          

Foto 1 a 2 - Christophe Brisbois, Foto 3 - Thanate Tan

Pokud by vám byl ostrov malý, můžete si udělat výlet na maličké ostrovy Ko Ta Lu nebo Ko Ku Dee, které sice na délku neměří více než 500 metrů, ale jsou možná nejlepšími potápěčskými lokalitami v oblasti. Uvidíte zde nádherné korálové ostrovy, želvy, rejnoky i hejna pestrobarevných rybek. Jde také o ideální místa pro šnorchlování s mnoha zajímavostmi. Mimo tyto ostrovy se můžete lodí vydat i na vzdálenější ostrovy nebo na pevninu provincie Rayong. 

Vybrané zájezdy Ko Samet

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje