Ko Tao | Dovolená Ko Tao | Zájezdy Ko Tao

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Ko Tao


+
 PRO

+ krásné pláže s unikátním tropickým pozadím a křišťálově čistou vodou 
+ díky tomu, že před příchodem prvních turistů byl ostrov neobydlen, jsou místní zaměření pouze na cestovní ruch a přátelští, není zde muslimská komunita, proto je ostrov bezpečný i pro ženy (mohou se opalovat i na hoře bez, aniž by někoho urazily)
+ nejlepší ostrov pro potápění a šnorchlování v celém Thajském zálivu a jeden z nejlepších na světě

- PROTI
- velmi málo místních restaurací a málo opravdu dobrých thajských pokrmů
- poměrně malý výběr zájezdů od českých CK, lépe zvolit individuální cestu
- kvůli jeho odlehlosti vcelku obtížná doprava na ostrov a vysoké ceny jídla a komodit 

Úvodem o Ko Tao

 

Ko Tao (Želví ostrov) je s rozlohou 21 km čtverečních velmi malý ostrov, který však rozhodně má co nabídnout. Jde totiž o jeden z nejpopulárnějších ostrovů pro potápění v Thajsku a možná i na celém světě, což dokazuje i fakt, že pouze australské Cairns vydává více potápěčských certifikátů než Ko Tao. Ostrov díky své mělké, křišťálově čisté vodě, a bohatému mořskému životu láká kromě ostřílených potápěčů také začátečníky, kteří s potápěním nemají vůbec žádné zkušenosti. Ko Tao leží poměrně osamocen v Thajském zálivu, asi 70 km východně od thajské pevniny a 50 km severně od ostrova Ko Samui. Ko Tao je významným místem množení karet pravých i karet obrovských a je centrem ekologicky šetrných praktik jako obnovování ekosystému a růst korálových útesů.

          

Foto 1 - Per Salomonsson, Foto 3 - Michele Anzidel

Ostrov svou krásou však kromě potápěčů láká také nepotápěče, kteří si mohou užívat krás ostrova a místních pláží, zatímco většina návštěvníků tráví své dny pod vodou. Během posledního desetiletí se ostrov stal z poměrně populární, leč ospalé, destinace vhodné pro získání certifikace, druhým nejoblíbenějším, kde tak můžete učinit. Navzdory malé rozloze ostrova si pláže zachovaly svůj šarm a pohodovou atmosféru. Ko Tao každoročně přiláká přes 100 tisíc návštěvníků, což je vzhledem k jeho velikosti relativně vysoké číslo. Na ostrově byste napočítali až 35 potápěčských lokalit a 60 škol potápění. Turisty-potápěče z celého světa sem lákají také poměrně nízké ceny certifikace. Ko Tao je také jedním z mála míst na světě, kde můžete během potápění spatřit největší žijící druh žraloka - žraloka obrovského (žraloka velrybího), který může dorůst délky až více než 15 metrů, ale pro člověka nepředstavuje žádné nebezpečí.

Vybrané zájezdy Ko Tao

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje