Ko Tao | Dovolená Ko Tao | Zájezdy Ko Tao

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Ko Tao


+
 PRO

+ krásné pláže s unikátním tropickým pozadím a křišťálově čistou vodou 
+ díky tomu, že před příchodem prvních turistů byl ostrov neobydlen, jsou místní zaměření pouze na cestovní ruch a přátelští, není zde muslimská komunita, proto je ostrov bezpečný i pro ženy (mohou se opalovat i na hoře bez, aniž by někoho urazily)
+ nejlepší ostrov pro potápění a šnorchlování v celém Thajském zálivu a jeden z nejlepších na světě

- PROTI
- velmi málo místních restaurací a málo opravdu dobrých thajských pokrmů
- poměrně malý výběr zájezdů od českých CK, lépe zvolit individuální cestu
- kvůli jeho odlehlosti vcelku obtížná doprava na ostrov a vysoké ceny jídla a komodit 

Úvodem o Ko Tao

 

Ko Tao (Želví ostrov) je s rozlohou 21 km čtverečních velmi malý ostrov, který však rozhodně má co nabídnout. Jde totiž o jeden z nejpopulárnějších ostrovů pro potápění v Thajsku a možná i na celém světě, což dokazuje i fakt, že pouze australské Cairns vydává více potápěčských certifikátů než Ko Tao. Ostrov díky své mělké, křišťálově čisté vodě, a bohatému mořskému životu láká kromě ostřílených potápěčů také začátečníky, kteří s potápěním nemají vůbec žádné zkušenosti. Ko Tao leží poměrně osamocen v Thajském zálivu, asi 70 km východně od thajské pevniny a 50 km severně od ostrova Ko Samui. Ko Tao je významným místem množení karet pravých i karet obrovských a je centrem ekologicky šetrných praktik jako obnovování ekosystému a růst korálových útesů.

          

Foto 1 - Per Salomonsson, Foto 3 - Michele Anzidel

Ostrov svou krásou však kromě potápěčů láká také nepotápěče, kteří si mohou užívat krás ostrova a místních pláží, zatímco většina návštěvníků tráví své dny pod vodou. Během posledního desetiletí se ostrov stal z poměrně populární, leč ospalé, destinace vhodné pro získání certifikace, druhým nejoblíbenějším, kde tak můžete učinit. Navzdory malé rozloze ostrova si pláže zachovaly svůj šarm a pohodovou atmosféru. Ko Tao každoročně přiláká přes 100 tisíc návštěvníků, což je vzhledem k jeho velikosti relativně vysoké číslo. Na ostrově byste napočítali až 35 potápěčských lokalit a 60 škol potápění. Turisty-potápěče z celého světa sem lákají také poměrně nízké ceny certifikace. Ko Tao je také jedním z mála míst na světě, kde můžete během potápění spatřit největší žijící druh žraloka - žraloka obrovského (žraloka velrybího), který může dorůst délky až více než 15 metrů, ale pro člověka nepředstavuje žádné nebezpečí.

Vybrané zájezdy Ko Tao

OdDníKamDop.Str.Cena

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje