Dovolená Ko Tao | Zájezdy Ko Tao

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Tao

 

Ko Tao je poněkud specifickou thajskou destinací. Především proto, že většina turistů sem jezdí hlavně za potápěním nebo s tím spojeným získáním potápěčského certifikátu. Potápění na Ko Tao je snadné, zábavné a můžete při něm vidět želvy (karety obrovské a karety pravé), rejnoky, barakudy, spousty malých tropických rybek, žraloky spanilé a když budete mít velké štěstí, také žraloky obrovské, největší druh žraloka na světě. Pro potápění je vhodné téměř každé období roku, snad kromě listopadu, a viditelnost může dosáhnout až 40 metrů, průměrně kolem 15-20 metrů. V listopadu je moře neklidné a viditelnost se snižuje k pouhým 5 metrům. Pokud vám vrtá hlavou, zda je možné se u ostrova potápět bez neoprénu, vězte, že neoprénový oblek zde opravdu nikdy nebudete potřebovat, potápění bez něj je zde velmi pohodlné během celého roku. Doporučován je samozřejmě jen pro minimalizování zranění. Dlouhodobě nejlépe hodnocenými místy pro potápění na Ko Tao jsou Chumphon Pinnacel, Southwest Pinnacle, Shark Island, Green Rock, White Rock a Sail Rock. Na ostrově je velké množství potápěčských škol, proto při vybírání té správné buďte velmi pečliví. Certifikát PADI vás přijde asi 7 000 Kč, někde možná i levněji. Rozhodně ale neznamená, že levnější je lepší, proto podle ceny určitě nevybírejte.

          

Foto 3 - Jelle Oostrom

Jak jsme již zmínili, ostrov je vhodný i pro nepotápěče. Proto pokud chcete jet jako potápěčův doprovod, popř. jste jeho partner nebo kamarád a na potápění se necítíte nebo jej z nějakého důvodu nevyhledáváte, rozhodně nezoufejte, ostrov Ko Tao je i pro vás. Zatímco ostatní budou objevovat mořskou hladinu, živočichy a korály, vy můžete hledat nádherné zátoky a nedotčené horské hřebeny. Kromě toho si můžete užít plachtění, horolezectví, slaňování, skákání z útesů, wakeboarding, minigolf nebo bowling. Pro pohodlnější typy jsou tu všudypřítomné masáže, kurzy jógy i v thajsku velmi oblíbené kurzy vaření místních specialit. Na Ko Tao nebudete ani ochuzeni ani o pláže. Co víc, podle mnohých jsou právě zde jedny z nejkrásnějších pláží celé země. Nejrozvinutější oblastí ostrova je okolí pláže Mae Haad, kterému se přezdívá také hlavní město ostrova. Kromě krásné pláže zde najdete také mnoho obchodů, barů, restaurací, bank i internetových kaváren. Další populární pláží je Sairee, která je domovem několika plážových barů, nočních klubů i skvělých restaurací. Na Sairee je pořád živo. Na jižním cípu ostrova potom narazíte na pláž Chalok Ban Khao, která má nádherný zlatavý písek a je rozhodně klidnější než Sairee. Z pláže se můžete nalodit na jednu z long-tail lodí a objevovat okolí ostrova. Pro mnohé je však bez pochyby nejlepší pláží ostrova Haad Thien, která je známá také jako Rocky Bay (Kamenná zátoka). Voda je zde absolutně průzračná a samotná pláž je lemována kokosovými palmami. Paradoxně je navzdory své kráse po většinu roku velmi klidná, což je možná způsobeno její polohou daleko od hlavního města. Pokud ještě nemáte dost, je tu pláž Ao Leuk na východním pobřeží. Velmi klidná pláž je skvělým místem pro relax a její vody ideální pro šnorchlování, ne však pro plavání. Unikátní pláží je také Tanote Bay, která je lemována velkými balvany, a má podobné podmínky jako sousední Ao Leuk.  

Vybrané zájezdy Ko Tao

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Ko Tao

 

Pokud na ostrově po příjezdu hledáte ubytování, největší štěstí budete mít pravděpodobně okolo přístavu, kam lodí dorazíte. Důrazně však doporučujeme mít vždy ubytování rezervováno předem. Mohlo by se také stát, že budete spát na pláži nebo ve zbytečně drahém hotelu. Pokud jste jedním z těch, kteří jedou na ostrov za potápěním, určitě si nejdříve zjistěte, zda vaše škola není součást resortu, ve kterém byste při absolvování kurzu mohli dostat na ubytování slevu. Velká většina ubytovacích zařízení se nachází kolem hlavních pláží Sairee, Chalok Bay a Tanot Bay.

Nejbližší letiště jsou Chumphon a Ko Samui, která obě nabízejí vysokorychlostní lodní spojení na ostrov. Rychlým katamaránem cesta trvá asi 90 minut, nejpomalejšími loděmi až 5 hodin. Na ostrově není žádná autopůjčovna, půjčit si můžete jen motocykl. Mějte však na paměti, že většina cest na ostrově je oříškem i pro zkušené terénní motorkáře. Využít můžete take služeb taxi nebo lodního taxi.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje