Dovolená Khao Lak | Zájezdy Khao Lak

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Khao Lak

 

V oblasti Khao Lak budete mít spoustu možností zábavy, ať už jste žena či muž a ať je vám dvacet, čtyřicet či sedmdesát. Velmi populárním sportem je ve zdejší oblasti potápění a potápěčské lokace na Similanských a Surinských ostrovech se umisťují velice vysoko v celosvětových žebříčcích. Kromě potápění zde budou mít o zábavu postaráno také příznivci šnorchlování. V obou případech doporučujeme navštívit také Similanské ostrovy, které se nachází asi 65 km od pobřeží Khao Lak. V Khao Lak si na své přijdou také milovníci golfu, kteří mohou využít jedno z hřišť, ačkoliv nepatří mezi světovou špičku. Vyzkoušet můžete např. Tublamu Navy. Pokud chcete zažít pravou thajskou masáž, není nic jednoduššího než navštívit jeden z mnoha masážních salónu, kde se o vás postarají se vším všudy a budete odcházet jako znovuzrozeni. Pro odvážnější není problém si také půjčit surf nebo stále oblíbenější paddleboard.

          

Foto 1 - Allen, Foto 3 - Chrisjj

Prim u turistů však hrají, stejně jako v jiných thajských destinacích, hlavně pláže. Všechny směřují pochopitelně k západu a vesměs nebývají vůbec přeplněné, proto místní západy slunce bývají často nezapomenutelné. Pláže přechází jedna do druhé téměř neznatelně a narozdíl od západních pláží na Phuketu, zde můžete plavat po celý rok především díky přírodním zábranám ve formě útesů, což vám umožní také o mnoho větší volnost při provozování vodních sportů. Samotná pláž Khao Lak leží na jižní hranici národního parku a s délkou 2 km jde o nejmenší pláž celé oblasti. Zato právě zde poznáte asi nejtropičtější atmosféru, kterou možná mnoho návštěvníků vyhledává. Další oblíbenou pláží je Nang Thong, která by se dala označit jako turistické centrum Khao Lak. Pláž má zlatavý písek se sporadicky roztroušenými granity. U pláže rostou přesličníky a kokosové palmy. Nang Thong je poměrně široká pláž se skvělým zázemím, nejlepším ze všech pláží v oblasti. Je tu mnoho supermarketů, rodinné thajské restaurace, bary, hospody, banky, obchody se suvenýry a další. O něco méně vybavena je pláž Bang Niang, i ona má však dostatek ubytovacích i stravovacích zařízení na vysoké úrovni. Velmi dlouho pláží je Khuk Khak, která má malé laguny, které musíte při podélné chůzi překonat. Je zde několik hotelů, i luxusnějších. O něco severněji najdete pláže Pak Weep a Bangsak, které jsou nejklidnějšími a nejméně rozvinutými plážemi oblasti. Na Bangsaku najdete promenádu s thajskými restauracemi, na Pak Weepu potom většina hotelů. Navštívit můžete také zajímavý ostrov Koh Kho Khao, který se nachází asi 30 minut od Nang Thong a leží asi jen 100 metrů od pevniny. Cesta na něj trvá pouhých 10 minut a můžete sem jet tradiční lodí longtail nebo trajektem. 15 km dlouhý a 7 km široký ostrov má až 16 km dokonalých písečných pláží. Na východě Koh Kho Khao se nachází mangrovový les. Ostrov je tím pravým pro ty, kteří hledají opravdový klid a soukromí. 

Vybrané zájezdy Khao Lak

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Khao Lak

 

Většinu velkých luxusních resortů a hotelů najdete zpravidla v severní části oblasti. Jde např. o Marriott, Sarojin nebo Le Meridien. Skvělé resorty však najdete podél celého pobřeží Khao Lak. Opravdu náročným klientům můžeme doporučit nový resort Casa de La Flora, což je unikátní vilový resort, kde každá vila i apartmán disponuje vlastním bazénem. Nejdražší ubytování pořídíte na Bang La On, nejlevnější kolem Khuk Khak. Nejsnadněji se do Khao Lak dostanete přes letiště na Phuketu nebo Krabi. Obě letiště obsluhují jak mezinárodní, tak domácí lety. Do oblasti se poté dostanete buď minivanem nebo můžete využít taxi (z letiště na Phuketu cca 1 000 Kč) nebo vypůjčený automobil.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje