Dovolená Ko Kut | Dovolená Ko Kood

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Kut

 

Hlavním důvodem návštěvy pro naprostou většinu turistů jsou téměř opuštěné panenské pláže se sněhobílým pískem a nádhernou tyrkysovou vodou. Mnozí návštěvníci tvrdí, že zdejším plážím se nemohou rovnat žádné jiné v celé zemi. Většina leží na západním pobřeží. Na severozápadě najdete pláž Soneva Kiri. Jde o nádherný pruh pláže s píščitým výběžkem vyčnívajícím do moře. O něco jižněji najdete pláž Yai Ki Cliff, která leží u stejnojmenného přírodního kanálu. Další pláží je Khlong Mat, velmi tenká pláž, jedna z nejmenších na ostrově, poměrně vhodná pro šnorchlování. Širokou a dlouho pláží, která se táhne od přístavu Nam Leuk na severu, je Haad Taphao. Pláž je díky drsnějšímu písku vhodná i ke stavění hradů z písku.

          

Foto 1 - Jonas Witt, Foto 3 - Jo Simon

Velmi milou pláží je Ao Noi s palmami a houpacími sítěmi v pozadí i křišťálovou vodou, která vám bude připadat jako na Maledivy. Jednou z nejkrásnějších pláží ostrova je Khlong Chao. Pláž s jemným psíkem nabízí vesměs dražší ubytování, pro ty, kteří si hlídají rozpočet, ji doporučujeme spíše pro jednodenní výlet. Jednou z nejoblíbenějších pláží ostrova je Ao Ta Khian, pláž s velmi jemným pískem a absolutně čistou vodou s mnoha rybami, které můžete zahlédnout aniž byste se namočili. Pro milovníky nádherné scenérie je zde pláž Ao Jak. Za pláží se totiž nachází spousta kokosových palem a většinu času zde nepotkáte ani nohu. Pokud máte rádi velké pláže, navštivte Ao Phrao na jihu. Dostanete se sem pěšky z pláže Ao Jak nebo po písčite cestě. Pokud vám ani to nestačí, můžete zkusit jiné pláže jako Ngam Kho, Sai Daeng nebo Bang Bao.

Vybrané zájezdy Ko Kut

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Ko Kut

 

V hlavní sezóně doporučujeme ubytování rezervovat s předstihem, obzvláště pro pobyty přes víkend. V dnešní době už je na ostrově dostatečná kapacita ubytovacích zařízení, i tak však obzvláště během thajských svátků mohou být zcela zaplněné. Mějte na paměti, že Ko Kut (kromě oblasti kolem Klong Chao) není jedním z ostrovů, kde se lze bez problému přemisťovat z jednoho resortu do jiného. V posledních letech má asi 40 % otevřeno i během období dešťů od května do září. Služby však v této době mohou být omezené a restaurace, bary a obchody uzavřené. Nejvíce ubytovacích zařízení najdete v okolí Klong Chao, kde se nachází i nízkorozpočtové kapacity. Většina resortů je s hlavní silnicí spojena "polní" cestou.

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje