Dovolená Ko Kut | Dovolená Ko Kood

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Kut

 

Hlavním důvodem návštěvy pro naprostou většinu turistů jsou téměř opuštěné panenské pláže se sněhobílým pískem a nádhernou tyrkysovou vodou. Mnozí návštěvníci tvrdí, že zdejším plážím se nemohou rovnat žádné jiné v celé zemi. Většina leží na západním pobřeží. Na severozápadě najdete pláž Soneva Kiri. Jde o nádherný pruh pláže s píščitým výběžkem vyčnívajícím do moře. O něco jižněji najdete pláž Yai Ki Cliff, která leží u stejnojmenného přírodního kanálu. Další pláží je Khlong Mat, velmi tenká pláž, jedna z nejmenších na ostrově, poměrně vhodná pro šnorchlování. Širokou a dlouho pláží, která se táhne od přístavu Nam Leuk na severu, je Haad Taphao. Pláž je díky drsnějšímu písku vhodná i ke stavění hradů z písku.

          

Foto 1 - Jonas Witt, Foto 3 - Jo Simon

Velmi milou pláží je Ao Noi s palmami a houpacími sítěmi v pozadí i křišťálovou vodou, která vám bude připadat jako na Maledivy. Jednou z nejkrásnějších pláží ostrova je Khlong Chao. Pláž s jemným psíkem nabízí vesměs dražší ubytování, pro ty, kteří si hlídají rozpočet, ji doporučujeme spíše pro jednodenní výlet. Jednou z nejoblíbenějších pláží ostrova je Ao Ta Khian, pláž s velmi jemným pískem a absolutně čistou vodou s mnoha rybami, které můžete zahlédnout aniž byste se namočili. Pro milovníky nádherné scenérie je zde pláž Ao Jak. Za pláží se totiž nachází spousta kokosových palem a většinu času zde nepotkáte ani nohu. Pokud máte rádi velké pláže, navštivte Ao Phrao na jihu. Dostanete se sem pěšky z pláže Ao Jak nebo po písčite cestě. Pokud vám ani to nestačí, můžete zkusit jiné pláže jako Ngam Kho, Sai Daeng nebo Bang Bao.

Vybrané zájezdy Ko Kut

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Ko Kut

 

V hlavní sezóně doporučujeme ubytování rezervovat s předstihem, obzvláště pro pobyty přes víkend. V dnešní době už je na ostrově dostatečná kapacita ubytovacích zařízení, i tak však obzvláště během thajských svátků mohou být zcela zaplněné. Mějte na paměti, že Ko Kut (kromě oblasti kolem Klong Chao) není jedním z ostrovů, kde se lze bez problému přemisťovat z jednoho resortu do jiného. V posledních letech má asi 40 % otevřeno i během období dešťů od května do září. Služby však v této době mohou být omezené a restaurace, bary a obchody uzavřené. Nejvíce ubytovacích zařízení najdete v okolí Klong Chao, kde se nachází i nízkorozpočtové kapacity. Většina resortů je s hlavní silnicí spojena "polní" cestou.

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje