Počasí Khao Lak | Teploty Khao Lak

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Počasí na Khao Lak

 

Počasí v Khao Lak je celoročně teplé, což z něj dělá skvělou destinaci pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou plnou relaxace na písečných pláží a vodních sportů. Khao Lak má typické tropické podnebí, které je ovlivňováno monzuny. Stejně jako v ostatních thajských destinacích, i zde se během roku setkáte se 3 sezónami - suchou, horkou a deštivou. Suchá trvá od listopadu do února a je zároveň i hlavní turistickou sezónou. Počasí je v té době perfektní pro plážovou dovolenou, logicky je však v regionu v této sezóně nejvíce turistů. Průměrná teplota během dne je 28 °C., nejvyšší průměrné teploty se blíží 34 °C, nejnižší potom 23 °C.

          

Foto 1 - Allen, Foto 3 - Chrisjj

Horká sezóna trvá od března do května, kdy je teplota vzduchu ještě vyšší, průměrná tedy 29 °C. Období dešťů je potom ve zbytku roku, tedy od června do října, kdy počasí ovlivňuje jihozápadní monzun. Během období dešťů pochopitelně počasí dominuje déšť, který je nejčastější v září a říjnu, kdy zde občas zažívají srážky i 23 dní z měsíce. I když se může zdát, že zde během období dešťů prší stále, není to až tak pravda. Srážky přichází především v podvečer nebo večer a jsou poměrně krátké. Mezi srážkami jsou vcelku dlouhé intervaly, kdy svítí slunce. Počítejte však převážně se zataženou oblohou a tím pádem i menší fotogeničností. Na druhou stranu se tomuto období spousta turistů vyhýbá, proto můžete na plážích být občas téměř sami a ceny hotelů jsou výrazně nižší než ve výše zmíněných sezónách.

Nejlepší doba pro návštěvu Khao Lak

Průměrné teploty na Khao Lak

Vybrané zájezdy Khao Lak

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje