Tipy na výlety Pattaya | Okolí Pattayi

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa v Pattayi

 

Pattaya je krásné město dvou tváří a ve dne ukazuje úplně jinou tvář, než v noci - krásná příroda a zajímavé památky spojené s buddhistickou tradicí. 

Městu dominují tři skalní mysy, které vyčleňují jednotlivé pláže. Každá má trochu jiný charakter a standard. Nad městem se pyšně naparuje kopec Khao Pattaya, odkud krásně přehlédnete celý Thajský záliv a krom toho můžete navštívit chrám Wat Phra Yai, kde  „sedí“ obří Buddha. K medituícímu Buddhovi vedou schody lemované mytickými hady. Pro odpočinek v přírodě lze také doporučit udržovaný park Suan Chaloemphrakiat.

Z pláží denně vyplouvají loďky na blízké korálové ostrovy (Ko Lan nebo Ko Pai), které jsou rájem pro vyznavače potápění. Pro rodiny s dětmi lze doporučit návštěvu vodního parku nedaleko pláže, nebo Sloní vesnici na Pornprapanimitr Road, alternativou je také orchidejová farma Siriporn nebo supernový Podvodní svět.

          

V Pattayi je celkem 30 kilometrů pláží. Těmi hlavními plážemi letoviska jsou South Pattaya Beach a North Pattaya Beach, pokud ale nemáte rádi přelidněné pláže, vydejte se třeba na severní Wong Amat Beach nebo Jomtien Beach, kde panorama tvoří futuristická telekomunikační věž a okolí pláže dominuje romantická a mělká laguna.

Pattaya je mnohotvárná, hříšná, levná i luxusní, smyslná, ale i nevinně se tvářící, když budete hledět na poklidný orchidejový ráj. Je to letovisko, které mnohým přirostlo k srdci a do Pattayi se rok co rok vrací. Pattaya je v určitém smyslu kultovní, a to jí už nikdo nikdy nevezme. Řada věcí se zde změnila, zmizela někdejší kriminalita, promenáda je krásně opravená a ceny nekulminují tak, jako například v Phuketu.

Pattaya prostě je a navždy zůstane legendou.

Vybrané zájezdy Pattaya

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje