Tipy na výlety Krabi | Okolí Krabi

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa na Phuketu

 

V provincii Krabi je mnoho atrakcí, které během své návštěvy musíte navštívit. Jednou z nich je rozhodně poloostrov Railay. Jde o jednu z nejvyhledávanějších plážových oblastí v Thajsku. Na jeho pláže se díky ostrým skalám, které ho obklopují, dostanete pouze lodí (přestože je poloostrov součástí pevniny) a možná proto si zachovává svou úžasnou atmosféru. Právě typické pískovcové skály, bílý písek, vyhlídková místa, jeskyně a laguny skrývající se pod útesy jsou hlavními lákadly tohoto modrozeleného ráje. A všechna tato místa jsou v docházkové vzdálenosti! Na Railay nejsou žádné cesty. Pouze stezky pro pěší. Žádné autobusy, žádná auta, pouze "longtail" lodě. Všude kolem se nachází džungle, která už tak dokonalou podívanou ještě dokresluje. Kolem pobřeží Krabi se nachází přibližně 200 ostrovů. Mnoho z nich jsou malé, neobyvatelné a skalnaté ostrůvky, jiné jsou světoznámé ostrovy (Phi Phi, Ko Lanta), další zase méně známé ostrovy, které však stojí za návštěvu. Z těchto lze zmínit třeba Koh Poda nebo Kuřecí ostrov, který dostal název podle skalní formace ve tvaru hlavy kuřete. Krabi je známé pro jedinečnou přírodní krásu a jedním z míst, kde tuto krásu najdete v koncentrované podobě je přírodní park Thung Teao. Jde o neobvyklou lesnatou nížinu bohatou na biodiverzitu. To vše se nachází u křišťálové laguny. Můžete si projít necelé 3 km dlouhou trasu, na které uvidíte mnoho zdejších krás. Dalším místem, které v Krabi nemůžete vynechat, je Tygří jeskyně (Wat Tham Sua). Leží nedaleko hlavního města a je jednou z nejpopulárnějších jeskyní v provincii. Je součástí chrámového komplexu, kde žijí mniši. Hlavní atrakcí tohoto místa je 1 272 schodů, po kterých se dostanete na pískovcovou věž, na jejímž vrcholu je "Buddhova stopa" a 360 stupňový panoramatický výhled. Pozor však na vysoké teploty a vlhkost, které mohou výstup velice ztížit.

          

Velice zajimavým místem jsou také horké prameny Klong Thom, které leží asi hodinu cesty automobilem od hlavního města. Horké prameny údajně léčí revmatismus i kožní problémy. V bezprostřední blízkosti města se nachází dva kopce Khao Khanab Nam, které se častou berou jako symbol provincie. Pravý kopec stojí za návštěvu díky jeskyni, která se nachází uvnitř. Kopce můžete navštívit 15 minutovou plavbou z městského přístavu. Příjemným místem jak také samotné hlavní město Krabi Town. Jde o velmi provinční, uvolněné a okouzlující město, které existovalo o mnoho dříve, než sem dorazil cestovní ruch. Je to hlavní komerční i dopravní uzel provincie. Velmi zajímavým místem je také Susan Hoi, hřbitov mušlí. Nachází se 17 kilometrů od centra hlavního města. Je to plocha zkamenělých škeblí se stářím až 40 milionů let. Pokud se zajímáte o geologii, nenajdete v provincii moc zajímavějších míst. Podle některých zdrojů jde o jeden z pouhých třech hřbitovů mušlí na světě.  

Vybrané zájezdy Krabi

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje