Dovolená Ko Samui | Zájezdy Ko Samui

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Samui

 

Nebudeme chodit kolem horké kaše, hlavním důvodem návštěvy jsou pro 95 % turistů pláže a moře. Nejpopulárnějšími jsou komerční Chaweng a Lamai. Prvně zmíněná leží na východě ostrova, nedaleko letiště a nebudet zde mít nouzi o bohatý noční život. Jde o největší a nejnavštěvovanější pláž, její délka je asi 7 km a je lemována kokosovými palmami. Pláž Lamai leží v jihovýchodní části ostrova, pro plavání je nejvhodnější jižní část pláže, jelikož na severu je voda příliš mělká. Pokud si chcete užít více klidu, zmíněným dvěma plážím se obloukem vyhněte a zajeďte na pláže na severu u vesnic Mae Nam, Bophut, Bang Rak nebo Choeng Mon. Upozorňujeme však, že Choeng Mon a Bophut mají kalnější vodu nepříliš vhodnou k plavaní.

          

Foto 1 - Chi King, Foto 2 - Urs Achermann, Foto 3 - Sarah Ackermann

Kvůli kalnější vodě jsou na celém ostrově i poměrně omezené možnosti potápění. Nemusíte však smutnit, ba naopak. Z ostrova se lodí pohodlně dostanete na ostrovy jako stvořené pro potápění, především Ko Tao a Ko Tan. Kromě potápění zde můžete běžně provozovat snad všechny druhy vodních sportů. Půjčovny vybavení a provozovny jsou na u větších pláží na každém rohu.

Vybrané zájezdy Ko Samui

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování na Ko Samui

 

S ubytováním na Ko Samui nebudete mít problém a můžete si vybírat z desítek a desítek možností všech druhů a kategorií. Na ostrově je celková kapacita přibližně 60 tisíc pokojů. Lokaci ubytování si vybírejte především podle toho, zda máte rádi noční život. Na Ko Samui se dostanete několika způsoby. Zřejmě nejpopulárnějším je přímé spojení na mezinárodní letiště Ko Samui Airport. Lety jsou velmi časté a za jednosměrnou letenku z Bangkoku zaplatíte od 2 000 Kč. Dobrou možností, jak se na ostrov dostat z Bangkoku je kombinovaná doprava autobus/vysokorychlostní katamarán, která přijde asi na 700 Kč a ještě k tomu budete mít zážitek v podobě 11 hodinové cesty, z níž asi polovinu strávíte na lodi. Po ostrově se poté můžete pohybovat taxi, autobusem či vypůjčeným automobilem nebo motocyklem. Půjčení auta je skvělou možností, jak projet ostrov skrz na skrz a objevit místa, na která se běžní turisté nedostanou.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje