Tipy na výlety Phuket | Okolí Phuketu

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa na Phuketu

 

Na Phuketu je několik míst, které stojí za návštěvu. Jejich největší koncentrace je především v jižní části ostrova, proto ani nemusíte jezdit velké vzdálenosti a uvidíte možná to nejzajímavější. Pokud jde o přírodní krásu, Phuket má opravdu co nabídnout. Nádherné pláže, překrásné pobřeží, národní parky, deštné pralesy, podmořský život... Z kulturních památek stojí za zmínku rozhodně chrám Chalong Wat, jeden z devětadvaceti buddhistických chrámů na ostrově, ale podle mnohých nejzajímavější. Můžete se zde kochat vyřezávanými buddhy i mnoha leknínovými jezírky. Vstup do chrámu je zdarma, otevřeno každý den.

          

Možná nejznámější památkou ostrova je tzv. Velký Buddha - 45 metrů vysoká alabastrová socha. Pokud se dostanete až nahoru na kopec, čekají vás překrásné výhledy na jižní pobřeží a Andamanské moře. Přístup k soše je možný každý den a zdarma. Rozhodně doporučujeme zavítat také do hlavního města, které bylo založeno v 19. století díky penězům z obchodu s cínem. Pro milovníky rumu je povinností zavítat do rumové palírny Chalong Bay, která je otevřena denně od pondělí do soboty. Za prohlídku zaplatíte asi 180 Kč a v ceně budete mít také koktejl, který si sami vytvoříte. Rodinám s dětmi je nutné doporučit muzeum Phuket Trickeye Museum, odkud si odnesete mnoho zajímavých fotografií s realistickými 3D obrazy. Muzeum se nachází v hlavním městě, dospělí zaplatí asi 300 Kč, děti přibližně 150 Kč.

Vybrané zájezdy Phuket

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje