Tipy na výlety Phi Phi | Okolí Phi Phi

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa Phi Phi

 

Kromě pláží a moře jsou na ostrově místa, která můžete běheme své dovolené navštívit a nebudete litovat. Možná nejznámějším takovým místem je tzv. Phi Phi Viewpoint. Jde o vyvýšené vyhlídkové místo na ostrově Phi Phi Don, které vám nabídne spoustu krásných pohledů na ostrov, zátoky a moře. Přestože se nachází ve výšce pouze 186 metrů, což není příliš vysoko, a cesta vám zabere rychlou chůzí 20 minut a pomalejší 30 minut, nezapomeňte si s sebou vzít balenou vodu. Na vyhlídku vás navedou směrové cedule už od Reggae baru směrem k zátoce Loh Dalum. Cesta nahoru není vůbec náročná, stezka je dobře zpevněná většinu cesty. Po cestě nahoru také budete mít několi možností odpočinku. Když dorazíte nahoru, budete mít další možnost zakoupit chlazené nápoje, zmrzlinu i malé občerstvení. Výhled je samozřejmě úchvátný a až z tohoto místa uvidíte činkovitý tvar ostrova. Jako nejlepší čas pro fotografy můžeme doporučit čas před desátou hodinou ranní, kdy se vám bude slunce opírat do zad a nádherně zbarví moře. Pokud vás nahoře potká menší sprška, nezoufejte, naopak když budete mít štěstí, můžete vidět duhu nad vesnicí Tonsai. Pro ty, kterým procházka nebude stačit, je tu možnost pokračovat dál na pláž Rantee (asi 20 minut) nebo na pláž Pak Nam a Ao Toh Koh (obě cca 45 minut).

          

Další skvělou atrakcí ostrova jsou světelné kruhy, které v noci předvádějí umělci na plážích (především Long Beach). Společně s tropickým nápojem, doprovodnou hudbou a možná dokonce i úplňkem jde o opravdu zajímavou podívanou. Dalším místem, ktere doporučujeme návštívit je Opičí pláž, na kterou se dostanete pěšky nebo vypůjčenou kánoí. Opice není dobré krmit a je třeba si dávat pozor na jejich občasnou agresivitu. Pokud chcete vzdát hold obětem ničivé vlny tsunami na začátku tisíciletí, navštivte zdejší památník. Pokud se dostanete na ostrov Phi Phi Leh, druhý největší ostrov, který je výjimečně krásny, ale neobydlený (z důvodu národního parku), rozhodně navštivte jeskyni Phaya Naak s prehistorickými malbami. Pokud jste fanoušky filmu Pláž, není možné vynechat nádhernou zátoku Maya Bay. Méně slavná zátoka tohoto ostrova se potom nazývá Lohsamah a leží na západním pobřeží. 

Vybrané zájezdy Phi Phi

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje