Dovolená Ko Chang | Zájezdy Ko Chang

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Chang

 

Stejně jako na ostatních thajských ostrovech, i na ostrově Ko Chang hrají prim nádherné pláže s jemným bílým pískem a křišťálově čisté moře. Nejpopulárnější aktivitiou na dovolené je tedy pro většinu turistů relaxace na pláži spojená se sluněním, koupáním a vodními sporty. Kolem ostrova je mnoho překrásných korálů, které přímo vybízí využít služeb jedné z půjčoven potapěčského vybavení a vrhnout se pod hladinu objevovat vzrušující mořský život. Pro fanoušky rybaření ostrov také nebude zklamáním, protože zde budou mít mnoho příležitostí užít si svůj koníček. Půjčoven rybářského vybavení je na Ko Changu také několik. Pokud máte rádi thajskou kuchyni a chtěli byste se naučit základy jejího vaření, není nic jednoduššího než jít na jeden z místních kurzů. Ceny půldenních a jednodenních kurzů začínají asi na 900 Kč a výsledné pokrmy samozřejmě můžete sami zkonzumovat.

          

Foto - Ian Armstrong

Pláže na ostrově jsou téměř výhradně záležitostí západního pobřeží, kde je na severu i jihu ohraničují hory. Nejnavštěvovanější pláží je bezesporu pláž White Sand Beach (Pláž bílého písku), ačkoliv do hlavních pláží má co se týká infrastruktury a návštěvnosti stále daleko. Na pláži se můžete ubytovat v hotelech i větších resortech, včetně luxusnějších. Možnosti jsou tu i pro baťůžkáře s menším rozpočtem. Další populární pláží je Lonely Beach (Osamělá pláž), která je známá pro svůj bohatý noční život a hrdě se hlásí jako pláž pro nízkorozpočtové cestování. Největší pláží ostrova je Klong Prao, která má nádherný bílý písek a je rozdělena dvěma řekami. Pláž má největší velkých luxusních resortů na ostrově, ale o levnější ubytovací kapacity zde také není nouze. Kromě škol vaření, restaurací a barů zde najdete také sloní tábory. Další pláží, která je také rozdělena řekou, je Kai Bae. Pokud tuto pláž navštívíte, doporučujeme spíše její jižnější půlku. Stejně jako ostatní pláže zde najdete bary, restaurace a další podniky. Na jihozápadě ostrova najdete pláž Bang Bao, která byla původně klidnou rybářskou vesničkou, ale postupně se stala hlavním uzlem pro potapěčské i lodní výlety. Bang Bao je proslavená svými vynikajícím restauracemi s mořskými plody. Dalšími plážemi, které můžeme doporučit navštívit jsou Klong Son, Bailan Beach, Long Beach, Salak Khok, Chek Bae, Pearl Beach, Chai Chet, Salak Phet a další. Na východním pobřeží žádné pláže s bílým pískem nenajdete.

Vybrané zájezdy Ko Chang

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Ko Chang

 

Většina ubytovacích zařízení je z důvodu přítomnosti pláží umístěna na západním pobřeží. Podél silnice, která vede ze severu na jih najdete kromě velkých resortů a samostaných hotelů také menší penziony, bungalowy a ubytovny, na ostrově si vybere každý. Obecně na ostrově platí pravidlo, že se ceny ubytování snižují, čím dále od přístavu jedete. Na každé z pláží budete mít bohatý výběr ubytování, obzvláště v hlavní sezóně však doporučujeme hotely rezervovat s dostatečným předstihem. Autobusem se na ostrov dostanete asi za 200 Kč, cesta trvá přibližně 5 hodin a poté musíte samozřejmě využít trajekt.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje