Pattaya | Dovolená Pattaya | Zájezdy Pattaya

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Pattaya


+
 PRO

+ velmi bohatý noční život, ideální destinace pro mladé turisty; diskotéky, go-go bary, party
+ velký výběr thajských restaurací, golfová hřiště, moderní 4 a 5 hvězdičkové hotely, resorty pro rodiny s dětmi
+ pouze hodina a půl cesty od Bangkoku a letiště, v blízkosti také klidnější resorty

- PROTI
- pláž Pattaya Beach je přelidněná, hlučná a voda zde nepatří mezi nejčistější v Thajsku
- ulice města nejsou pěkné, plné komerčních zařízení, město trpí nekontrolovaným rozvojem
- poměrně vysoká úroveň kriminality, pro běžné návštěvníky však naštěstí téměř neznatelná

Úvodem o Pattayi

 

Pattaya leží na východním pobřeží Thajského zálivu. Od Bangkoku ji dělí přibližně 150 kilometrů. Toto známé středisko najdeme v provincii Chon Buri. Pattaya je tradiční chloubou thajského cestovního ruchu, patří mezi nejnavštěvovanější destinace, ročně sem zavítá 5 milionů návštěvníků, kteří oceňují především strategickou polohu, možnost navštívit čarovný Bangkok a krátký transfer z letiště.

Noční sova, to je osmdesátitisícová Pattaya, 24 hodin živé a rušné letovisko v Thajském zálivu. Transfer z letiště v Bangkoku trvá kolem dvou hodin. Jedná se o strategicky jedinečné letovisko, kde máte vše na dosah. Letovisko tepe životem, duní diskotékovými rytmy, koktejly tečou proudem, ale Pattaya má co nabídnou i rodinám s dětmi. Pattaya zkrátka nabízí široké možnosti plážové dovolené, kterou lze libovolně kombinovat s výlety po okolí.

Nechybí mohutná základna pro nejrozličnější vodní sporty, stejně jako nadstandardní infrastruktura v podobě výborné nabídky ubytování, barů, restaurací, akvaparků a potápění. Pattaya je také proslavená svými nákupními možnostmi, sexuálním průmyslem a různými travesti představeními.

          

Ale nebylo tomu tak odnepaměti. Historie Pattayi, tak jak ji známe dnes, se začala psát v dobách války ve Vietnamu, kdy se sem začali stahovat američtí vojáci, lačnící po světských statcích a odpočinku. Psal se rok 1959. Vojáci nadšeni krásou tehdy neposkvrněného zálivu, čarokrásných vod, čistých pláží a drobounkých Thajek se na místo začali vracet, a to v čím dál hojnějších počtech.

A zajímavý skok do statistik 21. století: Pattaya je místem, kde se koncentruje 1/3 všech turistů, jež navštíví toto buddhistické království. Odvrácenou stránkou této statistiky je určitá anonymita daná velikostí letoviska, masovost, mírně znečištěné životní prostředí a v některých místech zakalené vody.

Vybrané zájezdy Pattaya

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje