Mapa Thajsko | Geografie Thajska

thajsko-bg-header-title.png
     
         
 
 

Geografie Thajska

 

Fascinující Thajsko se rozkládá na východní polokouli mezi 97° a 106° východní zeměpisné délky v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Malajsie na jihu, Barma na západě, severovýchodně se táhne hranice s Laosem a východ lemuje hraniční linie s Kambodžou. Když se podíváte do mapy a trochu zaostříte pohled, uvidíte slona. Ano, těchto zhruba 513 tisíc kilometrů čtverečních tvoří na současné politické mapě světa hlavu slona s chobotem. Jeho chobot zaujímá asi polovinu Malajského poloostrova a právě zde je nejužší bod země, pouhých 13 kilometrů široký. Budete-li chtít projet Thajsko od severu až k jihu, připravte se na 1 700 kilometrů dlouhou cestu.

          

Thajsko je zemí několika moří, leží v Indickém oceánu a v Thajském zálivu je omýváno vodami Jihočínského moře, zatímco západ splachují vlny Andamanského moře. Většina země je tvořena nížinou, sever a severozápad formují horská pásma.

Přírodně je království velmi pestré, krom již zmiňovaných hor a nížin, zde jsou k vidění vápencové formace, ostrovy a na jihu země deštné lesy. Strategickou řekou je Chao Phraya, která ústí do Thajského zálivu.

Jednu pětinu území Thajska tvoří monzunové a deštné pralesy. V Thajsku naleznete na osmdesát národních parků a 33 přírodních rezervací (13 % území země).

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje