Ko Samet | Dovolená Ko Samet | Zájezdy Ko Samet

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Ko Samet


+
 PRO

+ nedaleko hlavního města Bangkoku a mezinárodnímu letišti (asi 2,5 hodiny cesty)
+ o mnoho čistší voda než v Pattayi nebo Hua Hin, nejlepší voda z destinací blízko Bangkoku
+ malé množství automobilů; pláže na jihu jsou vždy velmi klidné, ostatní pláže jsou klidné ve všedních dnech

- PROTI
- malý výběr zájezdů od českých CK; vyšší ceny zájezdů než do nejnavštěvovanějších destinací
- pláže Sai Kaew a Wong Deuan jsou obzvláště o víkendech přelidněné, na Sai Kaew příliš mnoho lodí a skútrů
- přístup na pláže je často blokován hotelovými resorty, k plážím se občas musíte dostat složitě

Úvodem o Ko Samet


Ko Samet je malý ostrov v provincii Rayong, přibližně 200 km jihovýchodně od Bangkoku. Ostrov je součástí národního parku Khao Laem Ya - Koh Samet. Jde o populární víkendovou destinaci pro Thajce i cizince žijící v Bangkoku, tudíž disponuje mnoha plážovými resorty, bary a restauracemi na téměř každé pláži. Ve všední dny má ostrov poměrně klidnou atmosféru, zato o víkendu se z něj stává divoké místo, které se však navzdory blízkosti k hlavnímu městu chlubí jemným bílým pískem a celoročně příjemným počasím. Jeho jméno je odvozeno od kajeputů (v thajštině "samet"), stromů, které na ostrově rostou. V minulosti se ostrov nazýval také Kaew Phitsadan, což lze přeložit jako "Magický krystalový ostrov", z čehož je zřejmé, proč se ostrov stal součástí národní parku. Návštěvníci, kteří na ostrově hledají panenskou krásu, budou muset pryč z rozvinutých pláží na východním pobřeží. Je však pravdou, že i nejnavštěvovanější pláže ostrova mají svůj půvab. Ti, kteří hledají relaxaci, by si měli zarezervovat jeden z hotelů na západním pobřeží, odkud můžete pozorovat také úchvatné západy slunce.

          

Foto 1 a 2 - Christophe Brisbois, Foto 3 - Thanate Tan

Ostrov leží pouze 5 km jižně od pobřeží provincie Rayong, je 7 kilometrů dlouhý a v nejširším místě pouze asi 3 km široký. Ko Samet má tvar písmene "T" a rozlohu pouhých 13,1 kilometrů čtverečních. Počet stálých obyvatel na ostrově je přibližně 2 870, většina thajské a kambodžské národnosti. Na ostrově jsou jen 3 silnice a velmi málo aut, zato motorky jsou zde velmi častým dopravním prostředkem. Podle legend býval Ko Samet pirátským ostrov a na ostrově se stále nachází zakopané poklady.

Vybrané zájezdy Ko Samet

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje