Tipy na výlety Ko Lanta | Okolí Ko Lanta

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa Ko Lanta

 

Pokud jde o zajímavá místa na ostrově Ko Lanta, nutno přiznat, že jich moc není. Ostrov se stal destinací cestovního ruchu v podstatě nedávno a všichni sem jezdí za nerušenou relaxací. Je tu ale několik věcí, které vám můžeme doporučit. Tou první je zapůjčení motocyklu nebo automobilu (důrazně doporučujeme terénní vůz, protože silnice na ostrově jsou velmi kamenité a často i příkré směrem k jihu) a prozkoumávání ostrova. Vzhledem k tomu, že se jedná o ostrov, je v podstatě nemožné se ztratit. I kdyby se vám to povedlo, určitě u sebe budete mít GPS navigaci nebo minimálně papírovou mapu. Pokud vám ani to nepomůže, alespoň budete mít o zážitky postaráno. Na ostrově najdete spoustu malých vesniček, u nichž vám bude připadat, že je ještě žádný turista nenavštívil, pláže, kde potkáte pouze rybáře nebo fascinující výhledy na cestě směrem ke starému městu na jihovýchodě ostrova. Uprostřed ostrova také můžete narazit na zajímavou síť jeskyní, které jsou nádherné, ale rozhodně ne pro klaustrofobiky.

          

Foto 1 a 2 - F. Emert, Foto 3 - Jean-Paul Navarro

Na jižním cípu ostrova se nachází národní park Mo Koh Lanta. Na jeho území najdete pěkné cestičky, které můžete využít pro pěší turistiku. Jde v podstatě o džungli, proto nezapomeňte na vhodné obutí. Cesta vám může trvat zhruba hodinu až dvě. Mějte na paměti, že pro vstup musíte zaplatit 200 thajských bahtů (asi 150 Kč) na ředitelství národního parku. Díky tomu budete mít přístup i k soukromým plážím na mysu Tanod a k vodopádu Klong Jak. Velmi oblíbenou zábavou v celém Thajsku jsou krátké projížďky na slonech. Tuto kratochvíli si můžete užít na ostrově Ko Lanta, jelikož se zde nachází dva sloní tábory. Jelikož je už těžba dřeva v Thajsku nelegální, jsou tyto aktivity jedinou nadějí pro slony, jak přežít. Není možné je vypustit zpět do džungle a treking pro ně nepředstavuje větší zátěž a je o ně dobře postaráno. Na ostrově budete mít také několik možností, jak se naučit správně připravovat thajskou kuchyni. Škol vaření se zde nachází dostatek a téměř ve všech si můžete vybrat mezi půldenními a denními kurzy. Určitě si přijdete na své, protože všechny pokrmy můžete poté samozřemě sníst.

Vybrané zájezdy Ko Lanta

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje