Ko Lanta | Dovolená Ko Lanta | Zájezdy Ko Lanta

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Ko Lanta


+
 PRO

+ jedna z nejlepších thajských destinací pro rodiny s dětmi, obzvláště pláž Klong Dao
+ nižší úroveň rozvoje činí ostrov klidnějším a zachovává přírodní prostředí; geograficky atraktivní prostředí
+ velký výběr resortů od nejlevnějších bungalowů po luxusní pětihvězdičkové hotely

- PROTI
- kromě města Saladan a Khlong Nin je zde poměrně málo aktivit mimo relaxace na pláži a vodních sportů
- málo opravdové thajské kultury a kvalitního autentického thajského jídla
- kvůli příbřežním útesům je na většině míst příliš mělká voda; vzdálenost z Bangkoku a letiště je značná

Úvodem o Ko Lanta


Ko Lanta, jak už to v Thajsku bývá, není jeden ostrov, ale ostrovů hned několik. Dva hlavní a největší ostrovy se nazývají Ko Lanta Yai a Ko Lanta Noi. První z nich je podlouhlého tvaru, asi 25 km dlouhý a 3 km široký, od pevniny jej odděluje právě jeho sesterský ostrov Ko Lanta Noi, který má poměrně pravidelný tvar. Oba ostrovy dělí pouze úzký pruh moře, přes který vás převeze malý trajekt. Mezi druhým ostrovem a thajskou pevninou je poté o něco širší pruh moře, přes který přepravuje větší trajekt. Všechny hlavní atrakce se nachází na ostrově Ko Lanta Yai. Po celé délce ostrova se uprostřed táhne pohoří s hustým deštným pralesem. Zatímco na východním pobřeží rostou převážně mangrovové porosty, na východním se nachází překrásné písčité pláže, skalní útvary a hotelové komplexy. Ostrov nabízí úchvatnou scenérii, korálové útesy a podmořský život.

          

Foto 1 a 2 - F. Emert, Foto 3 - Jean-Paul Navarro

Ko Lanta je populární mezi turisty, kteří hledají tropickou dovolenou pryč od rušných oblastí plných nočního života. Věkové složení turistů na ostrově je o mnoho starší než na nedalekých ostrovech Phi Phi. Ko Lanta je více o procházkách po pláži a sledování západu slunce než o pití a tancování. I tak je zde dostatek barů, pokud by se vám zastesklo po skleničce dobrého alkoholu (i na Ko Lanta existují večírky, jen musíte vědět, kde hledat). Ostrov je populární i pro rodiny s dětmi nebo potapěče. Protože je Ko Lanta o něco méně známý ostrov než Phi Phi, stal se během turistického rozmachu o něco méně komerčním, nejedná se však o neobjevený klenot. Každá z pláží na západním pobřeží je posetá resorty a bungalowy, čím více na jih se však dostanete, tím řídčí osídlení je. Pláže však nejsou nikdy přelidněné. Zajímavostí je, že ostrov je velice oblíbený mezi švédskými turisty, proto se připravte na to, že kromě angličtiny zde uslyšíte také hodně "vi ses", "god natt" nebo "läget".

Vybrané zájezdy Ko Lanta

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje