Dovolená Phuket | Zájezdy Phuket

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Phuket

 

Mnozí návštěvníci tvrdí, že se na Phuketu necítili jako na ostrově. Možná je to kvůli jeho poměrně velké rozloze, ačkoli ta na světové poměry není nijak závratná, možná je důvod jiný, každopádně sami Thajci odstranili z jeho názvu slovo "Ko", které zdobí naprostou většinu ostrovů patřící tomutu království. Říká se, že každý ostrov má své město hříchů. Dobře, možná se to neříká, každopádně Phuket takové město má. Je jím Patong, největší město ostrova, u kterého leží také nejrušnější pláž, kde potkáte velmi málo střízlivých osob a velmi málo tanečnic, které by s ping-pongovými míčky hrály opravdu ping-pong. I pro slušné turisty je však na Phuketu (čtěte bez "h" a nesnažte se o anglickou výslovnost) místo. Například hlavní město ostrova Phuket Town se během let transformovalo do kulturního, uměleckého a poměrně bohatého města. Město Rawai, které leží na jihu ostrova, je potom, jak už to u jižanů bývá, blaženě uvolněné, navzdory rozvoji. Kdo na Phuket přijede/přiletí kvůli plážím, může zamířit na pláže Kata a Karon. Lze se zde oddávat nekonečnému opalování, plavání, surfování, potápění, šnorchlování, plachtění a jiné zábavě.

          

Kromě výše zmíněných radovánek ostrov poslouží i vdavkuchtivým párům, Phuket totiž patří k nejoblíbenějším destinacím v Thajsku, ve kterých můžete vstoupit do tohoto kontroverzního svazku. Pokud byste přečetli i první odstavec, dozvěděli byste se proč. Je to především ideální kombinací podniků využitelných pro rozlučky se svobodou a romantických lokacích jako stvořených pro obřady a věci s nimi spojenými. Oblíbenou kratochvílí pro návštěvníky tohoto ostrova jsou také výlety na ostrovy okolní. Jde o to, že líbezný Ko Phi Phi, Ko Racha Yai, Ko Khai nebo Ko Hae neleží daleko a byla by škoda nevyužít šanci tyto poklady (skryté i objevené) poctít svou návštěvou. Věřte nebo ne, Phuket je v současné době také velmi oblíbeným lázeňským/wellness místem a nejde jen o velmi levné a kvalitní thajské masáže.

Vybrané zájezdy Phuket

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování na Phuketu

 

Dostat se na Phuket je snadné. Mezinárdní letiště Phuket International Airport je po bangkokském letišti druhým největším dopravním uzlem v zemi. Létají zde poměrně frekventované lety z a do Bangkoku stejně jako na mnoho dalších letišť v regionu, od Singapuru po Kuala Lumpur. Pravidelné linky létají z Austrálie, Číny, Korey, Emirátů a dalších zemí. V hlavní sezóně lze využít také charterové lety z Evropy. Na Phuket se bohužel nedostanete vlakem, nejsou tam totiž koleje. Autobusem se na Phuket dostat můžete, je však dobré zvážit, zda není třeba z Bangkoku na ostrov letět. Phuket také obsluhují mnohé trajekty, kterými se můžete dostat na okolní ostrovy nebo na thajskou pevninu. Po ostrově je poté nejlepší se pohybovat místními taxi, autobusy nebo vypůjčeným automobilem, což můžeme vřele doporučit, protože jen tak poznáte ostrov opravdu dobře.

Pokud jde o ubytování, na Phuketu je opravdu mnoho možností. V hlavní sezóně od listopadu do května však doporučujeme nejpopulárnější hotely a resorty rezervovat alespoň několik měsíců předem. Nejlevnější klimatizované pokoje v lokalitách na pláži vás vyjdou přibližně na 600 - 700 Kč za noc, mimo pláž potom asi od 400 Kč za noc. Pokud chcete ušetřit, je lepší ubytovat se spíše ve městě než na pláži. Na tu se potom můžete dostat místními autobusy nebo motorkou z půjčovny.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje