Dovolená Phi Phi | Zájezdy Phi Phi

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Phi Phi

 

Stejně jako u ostatních thajských destinací, i zde se dovolená točí především kolem odpočinku na pláži a vodních sportů. Můžete si zde užít šnorchlování, jógu, horolezectví, kayaking, plachtění nebo pozorování ptáků. Pláže na Phi Phi jsou kapitolou samou pro sebe, opravdovým klenotem tohoto ostrova. Kromě bílého písku a tyrkysové vodě, které téměř připomínají ráj na zemi, je to díky korálům, bohatému podmořskému životu i pískovcovým útesům. Na výběr máte více než desítku pláží a vaší největší starostí zde bude, kterou z nich si vybrat. Všechny jsou idylické plné tropického klišé, některé více zaplněné (Ton Sai a Loh Dalum), jiné neuvěřitelně krásné (Laem Tong).

          

Nikdo by se neměl připravit o příležitost užít si den nebo dva na pláži pod vzrostlými pískovcovými skalami. Možná nejznámější pláží je Loh Dalum. Tato pláž ve tvaru podkovy nabízí mělkou vodu, která je téměř tak teplá, jako voda ideální ke koupání ve vaně. Loh Dalum je lemována nejenom palmami, ale také hotely a lehátky. Je poměrně rušná v každou roční dobu, proto můžeme doporučit zapůjčení kajaku a objevování jejich zákoutí. Díky zmíněné mělké vodě je pláž velmi vhodná pro děti. Jediným nebezpečím je zde pro děti příliš dlouhý pobyt na ostrém slunci. Kolem pěti hodin odpoledne, když je slunce dostatečně nízko, se na pláži začíná hrát takraw (jihoasijská forma volejbalu), plážový fotbal i klasický fotbal. Další populární a hojně navštěvovanou pláží je Ton Sai u stejnojmenné zátoky. Její hlavní doménou je tyrkysová voda s hemžícími se tropickými rybami. Zátoka je hlavním místem odjezdů a příjezdů na ostrov Phi Phi Don, proto mnoho místa zabírá přístav a kotvící long-tail lodě. U středu zátoky je mnoho obchodů a restaurací. Výbornou volbou může být pláž Laem Tong na severovýchodě ostrova Phi Phi Don. Díky mělké vodě je opět výbornou volbou pro rodiny s dětmi a k tomu přispívají také palmy, které vrhají potřebný stín. V dálce můžete zahlédnout náznaky skal na pobřeží pevniny provincie Krabi. Pláž je dostupná pouze po moři.

Vybrané zájezdy Phi Phi

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Phi Phi

 

Ubytování na Phi Phi je poměrně drahé, obzvláště v hlavní turistické sezóně. Připravte se na ceny od zhruba 500 Kč za noc více ve vnitrozemí do tisíců korun v hotelech u pláže. Pokud váš rozpočet není nikterak vysoký, dá dost práce najít vhodné ubytování za rozumnou noc. Pokud budete opravdu zoufalí, lze pronajmnout i stan do 500 Kč za noc. Nejlepší výběr ubytování bývá před tzv. Úplňkovou party, kdy mnoho lidí bude na ostrově Ko Pha Ngan, kde se party odehrává. Naopak bezprostředně po pary je velmi pravděpodobné, že zde ubytování vůbec nenajdete. Jediným dopravním prostředkem na ostrov jsou lodě, které ve většině případů připlouvají do přístavu Tonsai. Z Phuketu se ceny pohybují zhruba od 200 do 500 Kč. Cesta trvá asi 2 hodiny. Z Krabi Town jsou ceny podobné, jen cesta trvá o něco kratší dobu.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje