Dovolená Ko Lanta | Zájezdy Ko Lanta

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Lanta

 

Asi málokterý turista na ostrově Ko Lanta očekává něco jiného než plážovou dovolenou plnou odpočinku, relaxace či dobrého jídla a pití. Právě její překrásné a málo dotčené pláže jsou hlavním lákadlem a tím, co dělá tento ostrov vyhledávanou destinací. Pláže v severní části ostrova nabízí rozvinutější infrastrukturu, především z důvodu blízkosti přístavu Ban Saladan. Čím více na jih poté pokračujete, tím odlehlejší a klidnější pláže nalezente. Samozřejmě na úkor horšího zázemí, což však pro mnohé může být další výhodou. Bad Saladan je vesnice na severu ostrova, kde se nachází přístav a de facto i pomyslné centrum ostrova. Nejbližší pláži k této vesnici je Klong Dao. Podle zmíněného klíče je tedy jasné, že právě tato pláž je nejrozvinutější pláží na ostrově s nejbohatší infrastrukturou cestovního ruchu. Klonga Dao nabízí ubytování pro všechny skupiny turistů. Mnoho ubytovacích zařízení má vlastní wellness a téměř všechny nabízí bazén. Do rušných pláží, jaké známe z míst zamořených cestovním ruchem, má však i tak daleko. Resorty zde totiž nemohou stát přímo na pláži a stavby ani nesmí být vyšší než je výška stromového porostu, díky čemuž jsou decentní a zachovávají uvolněnou atmosféru. Několikakilometrová pláž tedy působí nepřeplněným dojmem, přičemž nabízí spoustu plážových barů i restaurací a nádherné výhledy na západ slunce.

          

Foto 1 a 2 - F. Emert, Foto 3 - Jean-Paul Navarro

O něco málo jižněji se nachází pláž s příznačným názvem Long Beach, která je s délkou přibližně 5 km největší a patrně i nejpopulárnější pláží celého ostrova. Pláž se nachází 10 minut cesty automobilem od přístavu a je tak snadno dostupná. Pláž se zlatavým pískem je lemována vysokými borovicemi a jemně se svažuje směrem k moři, kde už je sklon poměrně razantní, což z ní dělá skvělé místo k plavání v teplém dni. Nejlepší na pláži je fakt, že i ve velmi rušném dni vypadá poloprázdná. Dále na jih stojí za pozornost pláž Klong Khong, která je méně rozvinutější, ale klidnější než její severnější sousedé. Je lemována palmami a zdejší ubytování se většinou chlubí rodinnou atmosférou a přátelským přístupem. Pokud chcete zabrousit až úplně na jih ostrova, rozhodně nebudete litovat. Nachází se zde totiž pláž, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží celého Thajska a tím pádem i celé Asie. Je dlouhá 2 kilometry a je o mnoho klidnější než severní pláže. I zde však budete mít dostatečný výběr kvalitního ubytování, kde můžete strávit možná nejlepší dovolenou vašeho života. 

Vybrané zájezdy Ko Lanta

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Ko Lanta

 

Ostrov Ko Lanta má tři turistické sezóny. Vrcholná sezóna je od konce prosince do půlky ledna. V tuto dobu přijíždí na ostrov jednoznačně nejvíce návštěvníků. V tuto dobu tak můžete očekávat až o 50 % dražší ubytování, zejména přes Vánoce a Nový rok. Hlavní sezóna je potom od listopadu do února (mimo vrcholnou sezónu). Vedlejší sezóna je od dubna do října. Právě v tuto dobu můžete očekávat naopak až o 50 % nižší ceny než v hlavní sezóně. Samozřejmě za cenu šance rizika horšího počasí. Některá ubytovací zařízení mají ve vedlejší sezóně zavřeno, ale dnes už jsou to spíš výjimky. Je možné, že občas nemusíte mít problém najít ubytování až po příjezdu, ale především hlavní a vrcholné sezóně doporučujeme objednat ubytování s dostatečným předstihem.

Doprava na ostrov není nikterak složitá, ovšem obtížnější než např. na Phuket nebo Pattayu. Nejbližší letiště je Krabi, Trang a Phuket. V každém případě poté musíte využít lodní dopravu, většinou jde o trajekt. Z Krabi vás cesta přijde asi na 300 Kč, z Phi Phi potom přibližně na 400 Kč.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje