Dovolená Ko Pha Ngan | Zájezdy Ko Pha Ngan

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Pha Ngan

 

Na ostrově je možno provozovat spoustu aktivit, které vyhoví všem typům turistů. Ať už očekáváte vzrušující výlet s dětmi v naději, že objevíte všechny nedotčené sněhobílé pláže, nebo chcete vyšplhat k nejvyšším vyhlídkovým místům, či využít šance potkat mnoho druhů divoké zvířeny, mezi nimi napřiklad slony, opice nebo krokodýly. V táborech je možné využít populární vyjížďky na slonech nebo krmení opic. Oblíbenou činností na Ko Pha Nganu je i lukostřelba nebo minigolf. Velmi oblíbenou činností je i šnorchlování, pro které je okolí ostrova jako stvořené. Výlety spojené se šnorchlováním se prodávají po celém ostrově a za necelých 500 Kč budete mít v ceně dopravu, šnorchlování, plavání i oběd. Ostrov je také domovem několika škol jógy, kde můžete zrevitalizovat své tělo. Na Ko Pha Nganu budete mít spoustu možností užít si vodní sporty od kajaku přes kiteboarding, wakeboarding, vodního lyžování až po čím dál oblíbenější paddleboarding. Pokud jste kterýkoliv z těchto sportů ještě nikdy nevyzkoušeli, nemusíte lámat hlavu, zkušení instruktoři vás zasvětí do tajů toho kterého sportu a ke konci dovolené můžete být skutečným mistrem. Pro milovníky potápění tu jsou velmi vhodná místa, jedny z nejlepších v celém Thajském zálivu. Potápění tu sice není tak masově rozšířené jako na thajské Mecce potápění Ko Tao, ale možná právě to zde tomuto sportu dodá půvab.

          

Foto 1 - Benjamin Vander Steen, Foto 2 - Tim Parkinson, Foto 3 - Juanjo Bernabéu

Pokud jste jedni z těch, kteří na ostrov přijeli za jediným cílem, opít se do němoty na světoznámé Full Moon Party, nikdo určitě nebude mít nic proti. Tato dnes monstrózní akce začala v malém měřítku na přelomu 80. a 90. let pouze s malou skupinkou turistů. Podle vyprávění úplněk při pohledu z pláže Haad Rin turisty tak fascinoval, že se rozhodli oslavit jeho velkolepost malou party. Od té doby rostla akce na popularitě a v dnešní době přiláká každý měsíc až 30 tisíc nadšenců. Samotná pláž Haad Rin je díky tomuto "večírku" nejpopulárnější pláží ostrova. Ve skutečnosti se skládá z pláží dvou, nachází se na jihovýchodě ostrova, má krásný bílý písek a je dostatečně široká. Sami však tušíte, že idylický klid si zde asi neužijete. Pokud hledáte klidnější pláže, přesto však dostatečně blízko Haad Rin, jsou tu Ao Ban Tai a Ao Ban Khai. Na západní pobřeží leží také pláž Had Yao, která je bezpochyby jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově, některými lidmi dokonce označována jako nejkrásnější v Thajsku. Na severovýchodě můžete narazit na pláže Mae Haad a Haad Salad. Obě mají klidnou atmosféru, bílý písek i spoustu ryb v moři. Nedaleko najdete několik obchodů i restaurací. Na severu ostrova můžete navštívit pláže Chalok Lum a Had Khuat, na východě jsou to Thong Nai Pan Noi a Thong Nai Pan Yai.

Vybrané zájezdy Ko Pha Ngan

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Ko Pha Ngan

 

Na ostrově Ko Pha Ngan obecně platí, že čím dále půjdete po pláži k nejvzdálenějšímu resortu, tím větší klid a lepší cenovou získáte. Obvykle najdet ubytovací kapacity u přístavu, mnoho resortů nabízí ke vzdálenějším hotelům i taxi zdarma. Nejen během Full Moon Party je však dobré rezervovat ubytování dostatečně dopředu, pokud nechcete přespat na pláži nebo nechcete spát ve zbytečně drahém hotelu. Rozhodně nemějte strach ubytovat se jinde než u pláže Haad Rin, na ostrově je spousta dalších krásných pláží, ve skutečnosti o mnoho klidnějších a uvolněnějších, ze kterých se také bez problému dostanete na Full Moon Party. Na ostrov se můžete dostat přes letiště Koh Samui, Chumphon nebo Surat Thani. Z Ko Samui potom alespoň 3x denně jezdí trajekt přímo na Haad Rin. Pro pohyb po ostrově si můžete pronajmout motocykl přibližně od 100 Kč na den. Mějte na paměti, že půjčovny většinou budou požadovat poměrně velkou zálohu.

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje