Počasí Ko Tao | Teploty Ko Tao

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Počasí na Ko Tao

 

Ko Tao mezi thajskými destinacemi není výjimkou, proto má také tropické klima s monzunovými větry. Hlavními prvky jsou vysoké teploty a velké srážky. Rok zde můžeme rozdělit do 3 sezón, suché, teplé a deštivé. Teploty se během roku příliš neliší, sezóny se liší spíše četností srážek. Suché období trvá od prosince do února. Nelze s jistotou říci, že během těchto měsíců se s deštěm nemůžete setkat, ale rozhodně jde o nejmenší pravděpodbnost z celého roku. Jde bez pochyby o nejpopulárnější sezónu mezi turisty, kteří většinou srážky, zataženou oblohu a vysokou vlhkost (která obykle ještě pocitově zvedá teplotu vzduchu) nevyhledávají. Průměrné nejvyšší teploty se od prosince do února pohybují okolo 29 °C, průměrné nejnižší potom okolo 22 °C.

          

Foto 1 - Per Salomonsson, Foto 3 - Michele Anzidel

Teplá sezóna začíná v březnu a končí v srpnu. Jedná se o období jihozápadního monzunu. Je teplejší a deštivější než předchozí obodbí, stále si však užijete dostatek slunných dnů, obzlávště na začátku tohoto období. Nejtepleji je na ostrově v dubnu a květnu, kdy průměrné nejvyšší teploty dosahují 32 °C, ve výjimečných případech i více než 40 °C. Období dešťů začíná v září a trvá do konce listopadu, kdy jsou severovýchodním monzuny na ostrov přinášeny tropické lijáky, bouřky i záplavy. Neprší však stále, srážky jsou nejčastější v noci a potom mohou i na několik dní ustat. Bezkonkurenčně nejdeštivějším měsícem roku je listopad, který má statisticky dvakrát více srážek než druhý nejdeštivější říjen. Déšť sice ochlazuje vzduch, ale všudypřítomná vlhkost vám v součtu od horka příliš neuleví. V období dešťů průměrné nejvyšší teploty opět padají na hodnoty kolem 29 °C.

Nejlepší doba pro návštěvu Ko Tao

Průměrné teploty na Ko Tao

Zdroj: http://www.holidaycheck.com/climate-wetter_Ko_Tao

Vybrané zájezdy Ko Tao

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje