Dovolená Ko Samet | Zájezdy Ko Samet

thajsko-bg-header-title.png
     

Dovolená Ko Samet

 

Ko Samet je velmi uvolněný ostrovní ráj, kde se klade důraz méně na aktivní činnosti a více na relaxaci na pláži. Pro ty, kteří by přece jen chtěli nějakou pohybovou činnost a krása pláží jim nestačí, ostrov nabízí pár aktivit, od těch nejjednodušších jako jsou procházky po pláži až po získání potápěčského certifikátu PADI. Objevování malého ostrova je velmi jednoduché a vystačíte si pouze s vlastníma nohama, jízdním kolem, popř. vypůjčeným motocyklem. Za půjčení horského kola zaplatíte asi 150 Kč za den, za motocykl o něco více. Pro nadšence potápění jsou zde klidné vody s korálovými útesy, které uspokojí začátečníky i pokročilé, hloubka pro potápění je 5 do 25 metrů.

          

Foto 1 a 2 - Christophe Brisbois, Foto 3 - Thanate Tan

Většina trajektů odjíždí na Ko Samet z pevninského Ban Phe a zavezou vás až na výjimky na východní pobřeží. Pláže na východě a severovýchodě jsou rozhodně nejpopulárnější a nejnavštěvovanější. Mnoho lidí by je také zřejmě popsalo jako nejkrásnější na ostrově. Pláže na jihu ostrova jsou navštěvované naopak nejméně, navíc výběr restaurací a obchodů je zde malý. Samozřejmě jsou však vhodnou variantou pro ty, kteří si chtějí užit dovolenou v klidu a míru. Západní pobřeží je kopcovitější, přesto zdu jednu pláž najdete. Jedná se o Ao Prao a stojí u ní jen několik hotelů. Pláž je pouze 200 metrů dlouhá, avšak velmi příjemná. Vzhledem k tomu, že jsou počty turistů poměrně malé, jde v rámci relaxace o pláž světové extratřídy. Jelikož jde o jedinou pláž na západním pobřeží, pouze zde můžete za jasné noci vidět západy slunce, které do konce života nezapomenete. Nejoblíbenější a největší pláží ostrova je Hat Sai Kaew, neboli Diamantová pláž. Nachází se na severovýchodě a je dlouhá 780 metrů. Tuto pláž zvolte, pokud kolem chcete nějakou aktivitu a kontakt s lidmi, ale stále si chcete užít tropický ráj. Písek je zde téměř sněhobílý a voda tradičně thajsky zelenomodrá. Najdete zde počet příjemných restaurací, několik plážových barů i luxusní hotely. Pokud vás unaví opalování, stále můžete vyzkoušet windsurfing, vodní lyžování, šnorchlování nebo jízdu na nafukovacím banánu. Další pláží je Ao Vong Duan, což je 500 metrů dlouhá pláž ve tvaru půlměsíce, na které budete mít možnost uvidět překrásné východy slunce, pokud si přivstanete. Je to druhá největší pláž na ostrově a také jedna z nejhezčích. Navštívit může také pláž Ao Phai, Ao Phutsa nebo Ao Prakarang, což jsou poměrně malé pláže, o to však příjemnější.  

Vybrané zájezdy Ko Samet

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


 
 

Ubytování a stravování Ko Samet

 

Většina ubytovacích zařízení se nachází kolem pláží na východním pobřeží. U pláží Hat Sai Keaw a Ao Hin Kok je také mnoho bungalowů, doporučujeme však hledat ubytování s klimatizací. Pokud máte možnost, snažte se vyvarovat víkendů tím, že si naplánujete výlet na jiné ostrovy, ostrov v sobotu a neděli totiž bývá opravdu zaplněn Thajci přijíždějícími z Bangkoku. Doporučujeme v každém případě zarezervovat hotel předem, abyste se vyhnuli předraženým hotelům po příjezdu na ostrov. Nejlepší možnost, jak se dostat na ostrov je chytnout autobus nebo taxi směrem na Ban Phe, odkud už na ostrov dorazíte lodí zhruba za 30 minut.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje