Tipy na výlety Bangkok | Okolí Bangkoku

thajsko-bg-header-title.png
     
 

Bangkok a jeho okolí

 

Benátky Východu, jedna z mnoha přezdívek Bangkoku, nabízí nepřeberné množství atrakcí, památek, muzeí, parků, chrámů, tržišť, ZOO, tématických čtvrtí a další bezpočet lákadel.

Na vrcholu návštěvnosti stojí Královský palác a Wat Phra Keo. Jedná se o areál, jehož obvodové zdi měří skoro dva kilometry. Počátky komplexu se datují do roku 1782 a Královský palác (vystavěný králem Ramou I.) byl sídlem královské rodiny. Chrám Wat Phra Keo uchovává nejuctívanější sochu Smaragdového Buddhy. Královský palác je zajímavý tím, že v sobě snoubí různé styly, podle toho jak šel čas. Začal ho budovat Ráma I. a každý další panovník Thajska si k paláci přibudoval svou vlastní část. Dnes královská rodina sídlí jinde, ale palác v sobě snoubí to nejkrásnější, co může Thajsko nabídnout.

Wat Pho je nejstarším chrámem ve městě, rozkládá se na ploše neuvěřitelných osmi hektarů a je dodnes epicentrem vzdělání (v Bangkoku například  studuje 85 % studentů Thajska). Ráma III. dal v 18. století zbudovat úchvatnou sochu ležícího Buddhy, která je hlavním důvodem návštěvy tohoto chrámu. Buddha měří 46 metrů a je celý pozlacený.

Chrám Wat Timir ukrývá také sochu Buddhy, je sice menší, avšak váží 5,5 tuny a je celá z čistého zlata. Socha byla v 50. letech 20. století vylovena ze dna přístavu, její zlatá nádhera byla šalamounsky ukryta v sádře a objevena vlastně čirou náhodou, kdy při nešikovné manipulaci socha spadla a sádra se rozbila. Dělníci nevěřili vlastním očím, stejně tak jako nevěří všichni turisté, kteří ji vidí dnes.

Věhlasný palác Vimanmek je situovaný mimo centrum, ve čtvrti Dusit. Jedná se o největší stavbu z pozlaceného týkového dřeva. Palác byl zbudován bez použití jediného hřebíku, pouze s pomocí kolíků ze dřeva. Rozkládá se v přepychovém parku Dusit, kde dnes sídlí královská rodina.

          

Na předměstí Bangkoku leží zábavní park Ancient City, jehož základy se datují do roku 1970. V areálu naleznete celé Thajsko v podobě malých replik (v poměru 1:3) nejvýznamnějších památek celé země. Vstupné činí asi 150 korun a za tuto cenu se Vám odkrývá patnáctikilometrová trasa po Thajsku v malém.

Hned vedle Ancient City leží krokodýlí farma, údajně největší na světě. Shromažďuje na 30 tisíc mořských i sladkovodních krokodýlů. Jako suvenýr si zde můžete koupit i různé výrobky s kůže těchto ještěrů.

Dále byste v Bangkoku neměli vynechat plovoucí trhy na kanálu Dao Kanong, čínské město (China Town) nebo indickou čtvrť Pahurat chlubící se druhým největším sikhským chrámem mimo území Indie.

Vybrané zájezdy Bangkok

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Thajska!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje